7 stron na których znajdziesz DARMOWE ZDJĘCIA!

Wszystko co darmowe przyciąga. Nie inaczej jest ze zdjęciami. Znaleźć serwisy, które oferują wysokiej jakości arcydzieła nie jest łatwo. Większość stocków zdjęciowych oferuje je za kilkadziesiąt złotych. W przypadku dużych firm wydatek na pojedyncze zdjęcia, czy subskrybcje to drobna kwota. Takie pieniądze w rękach właścicieli małych firm, to spore wyzwanie. Dzisiaj umieszczam 5 stron, z których najczęściej korzystam, gdy potrzebuję zdjęcie na teraz, na szybko i nie chcę wydać ani złotówki. Na marginesie dodam, że obecnie 60% zdjęć, z których korzystam są z darmowych stron, 20% „własnej produkcji” i 20% to płatne. Nie przedłużając, przejdźmy do rzeczy:

1. Unsplash.com

W ostatnim czasie, jedna z moich ulubionych stron. Zdjęć ciągle przybywa, są wysokiej jakości, całkowicie niepowtarzalne i tworzą wspaniały klimat. Co 10 dni – 10 nowych zdjęć.

Warunki: Całkowicie darmowe zdjęcia, zarówno dla celów prywatnych jak i firmowych.

Zdjęcia można pobrać tutaj. http://unsplash.com/

Unsplash Darmowe zdjęcia wysokiej jakości

2. Gratisography.com

Drugi z moich „ulubieńców”. Wysoka jakość, piękne zdjęcia. Umieszczane są co 7 dni, warto więc wracać na stronę.

Warunki: Całkowicie darmowe zdjęcia, zarówno dla celów prywatnych jak i firmowych.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://gratisography.com/

Gratisography zdjęcia free

3. Pixabay.com

Zdjęcia umieszczane zgodnie z Creative Commons Public DomainDuży wybór zdjęć. Miejsce godne polecenia.

Warunki: Całkowicie darmowe zdjęcia, zarówno dla celów prywatnych jak i firmowych.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://pixabay.com/

Pixabay Free photos

4. Picjumbo.com

Daleko odbiega od zwyczajnego zbioru przypadkowych zdjęć. Stosunkowo niewiele tam znajdziemy, ale dość szybko się rozwijają. Zdjęcia „mają coś w sobie”. Warto zaglądać.

Warunki: Całkowicie darmowe zdjęcia, zarówno dla celów prywatnych jak i firmowych.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://picjumbo.com/

Picjumbo Calkowicie darmowe zdjęcia

5. All-Free-Download.com

Serwis, z którego swego czasu bardzo często korzystałem. Bardzo duży zbiór zdjęć i grafik. Niestety nie wszystkie są najwyższej jakości. Dodatkowo należy sprawdzać czy zdjęcie można wykorzystywać w celach komercyjnych. Za dużo problemów jak dla mnie.

Warunki: W zależności od zdjęcia.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://all-free-download.com/free-photos/

All Free Download Darmowe zdjecia

6. Freeimages.com

Strona, na której ilość zdjęć zaskakuje (powyżej 400.000). Brakuje mi opcji segregowania tych zdjęć. Nie zaskakują również ujęcia, typowy stock, lecz często tego właśnie potrzebujemy.

Warunki: W zależności od zdjęcia.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://www.freeimages.com/

Freeimages Zdjęcia za darmo

7. MorgueFile.com

Do MorgueFile.com zaglądam albo na początku albo na końcu moich poszukiwań. Specyficzny serwis, na którym zdjęcia, albo zachwycają, albo do niczego się nie nadają. Mimo to, stock godny polecenia.

Warunki: W zależności od zdjęcia.

Zdjęcia można pobrać tutaj: http://morguefile.com/

Morguefile Zdjecia darmowe

BONUS!

Monika Czaplicka napisała świetny poradnik, z którym polecam się zapoznać. Kilka rad dot. publikowania i znajdywania zdjęć. Naprawdę warto! O tutaj: http://czaplicka.eu/zdjecia-ze-stocka/

 

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn
 • :)

 • Bardzo dobry wpis. Uzupełniłabym go jednak o pare dodatkowych przykładów: http://getfound.pl/40-sprawdzonych-stron-z-ktorych-pobierzesz-darmowe-zdjecia/ :)

  • Widziałem, widziałem. :) Bardzo dobre zestawienie. Gdy nie znajduję w „moich źródłach” zaglądam do tej czterdziestki. 😉

 • Polecam jeszcze tę stronę! http://beststockphotofree.com/ zdjęcia na licencji Creative Commons :)

 • Dhodhik

  picdan.com/

  totally free photos for your commercial & personal works

 • Ki

  Fajny wpis :) polecam dodatkowo kilkanaście dobrych darmowych portali za zdjęciami: https://be-very.com/blog/darmowe-zdjecia-na-strone-21-serwisow/

 • Michal B.

  Ciekawa lista stronek z darmowymi zdjęciami. Parę z nich znam, a niektórych wcale, ale pokusiłem się by zajrzeć na freeimages.com (wcześniej sxc.hu). Niektóre zdjęcia są na tyle fajne, że można wykorzystać w reklamie (ulotki, plakaty, itp. nośniki druku) lub w celach prywatnych, ale – niezależnie od licencji – w żadnych produktach, które chcielibyśmy przeznaczyć do sprzedaży. A tak to, ze swojej strony polecam jeszcze http://www.pixelio.de (strona tylko w języku niemieckim), gdzie zdjęcia również są darmowe, tylko trzeba się najpierw zarejestrować aby móc je pobrać. Są 2 licencje – jedna zezwala na użycie w celach redakcyjnych (jako część jakiegoś artykułu) lub komercyjnych (czy w celach sprzedażowych, tego nie wiem). Zawsze należy jednak zamieszczać informacje o autorze. Koleżance pomogłem założyć bloga i już parę zdjęć się przydało (w tematyce: socjal, prawo drogowe, itd.).

 • Polecam też agregatory The Stocks i http://www.sitebuilderreport.com/stock-up – nie trzeba osobno przeszukiwać każdego banku. A od siebie zbiór 60 banków ze zdjęciami na licencji CC0 (chyba, że w opisie banku zaznaczone jest inaczej): http://ideative.pl/blog/skad-brac-darmowe-i-legalne-zdjecia-w-dobrej-jakosci-vol-3/ Mam nadzieję, że też się przyda :)

 • ConstructIdea

  Panie Dawidzie, stary wpis, ale główni „bohaterowie” nadal robią dobrą robotę. Podzielę się znalezionym linkiem: http://veroling.pl/darmowe-zdjecia-uzytek-komercyjny/ Na ten moment chyba najbardziej wyczerpująca lista.
  Co mnie osobiście cieszy, to to, że co piętnasty bank na powyższej liście źródeł to polscy fotografowie – Kaboompicks, Avopix i inni. Dobre wysokiej jakości zdjęcia na wolnej licencji. Lubię to 😉

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015