Bądź szybki niczym Struś Pędziwiatr

Struś Pędziwiatr Social Media

Nie potrafię zrozumieć, jak mało osób, w 2014 roku, zdaje sobie sprawę, że czas w biznesie ma znaczenie. Żyjemy przecież w czasach, gdy wszystko musi być na wczoraj. Krótkie informacje, szybki przekaz, to jest to co charakteryzuje dzisiejsze społeczeństwo. Dlatego właśnie taką popularność biją serwisy typu Twitter, Snapchat, Vine itp.

Tytułowy Struś Pędziwiatr niemal nigdy się nie zatrzymywał. Odpowiadał na zagrożenie i unikał pułapek założonych przez kojota. Pułapką, w którą wpada tak wiele firm jest zbyt późna reakcja. Objawia się to postami o zwycięstwie Kamila Stocha 3 dni po wygranej, czy odpowiedzi na pytania potencjalnego klienta, 2 tygodnie później. Coraz częściej wymagamy od firm, by odpowiadały możliwie szybko. Zapytasz zapewne, co to jest możliwie szybko? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, ale bez wątpienia wszystko powyżej 24-48 godzin to szmat czasu.

Gdy klient zadaje pytanie, oczekuje odpowiedzi. Tak działają dzisiaj media społecznościowe. Krótkie pytanie = szybka odpowiedź. Do tej pory wybierałem kontrahentów, którzy odpowiadali w ciągu 12-24 godzin. Duża część z nich w ciągu kilku godzin. Jestem gotowy zrozumieć, że nie każdy siedzi w z komputerem na kolanach i czeka na pytania, ale żyjemy w XXI wieku i dostęp do internetu mamy w telefonach. Nawet, krótka informacja: „dziękuję za kontakt, odpiszę jeszcze dziś wieczorem”, jest lepsza niż profesjonalna odpowiedź po 7 dniach.

PS: Bardzo lubię strony firm, które obiecują w jakim czasie otrzymam odpowiedź.
PS2: Jeśli umieścisz na swojej stronie informacje dot. czasu odpowiedzi – trzymaj się jej! Nie ma nic gorszego niż złamanie obietnicy.

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015