Gdzie jest Twoje logo?

Logo Media społecznościowe Facebook

Jeśli kiedykolwiek przygotowałeś treść, która spodobała się fanom, będzie to wpis dla Ciebie. Jestem zwolennikiem wstawiania naszego logo przy niemal każdej okazji.

Nie wszyscy zwrócą uwagę na nazwę strony, która daną treść udostępnia. Postaw się na miejscu swojego fana. Przewijając dziesiątki informacji dziennie, natrafiasz na świetne zdjęcie, klikasz „lubię to” po czym jedziesz dalej. A teraz dodaj tam logo. Jeśli firma bez przerwy będzie wstawiać interesujące treści, to nadal będziesz je lubić.

Idźmy krok dalej. Musisz wybrać produkt lub usługę. Która firma przyjdzie Ci pierwsza na myśl? Ta, która non stop chce wcisnąć i sprzedać coś na siłę, czy ta, której post już 10 razy polubiłeś? Poniżej kilka wskazówek:

1. Logo wstawiaj najlepiej w którymś z rogów zdjęcia. Jest ono widoczne, a jednocześnie nie przeszkadza w odbiorze.

Czy warto dodawac logo na zdjeciach

2. Logo nie musi zajmować 50% miejsca, żeby być zauważone. Naprawdę.

Post Facebook logo

3. Prezes dużej firmy.

Wyobraź sobie jeszcze jedną sytuację. Napracowałeś się i zrobiłeś świetne zdjęcie, dodałeś nieco tekstu i Twoja twórczość zdobywa ogromną popularność. Tak dużą, że ludzie podbierają sobie dzieło Twoich rąk (czy świadomie kradną czy też nie, to inna sprawa). Większość z nich nie będzie myśleć o usuwaniu logo. Zwyczajnie, tak bardzo im się spodobało, że postanowili podzielić się ze swoimi znajomymi. Co jeśli w tym gronie będzie prezes dużej firmy? Być może Twoja twórczość spodoba mu się tak bardzo, że poświęci czas, żeby znaleźć Twoją firmę, a na końcu podpisze umowę? Bez logo, Twoja praca pójdzie na marne.

Jak tam u Was? Dbacie o takie szczegóły? A może są sytuacje, że logo nie trzeba wstawiać? :)

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015