Najgłupsze konkursy i wiadomości, którym ufamy

Mail z banku oszustwo

Wygrałeś milion w loterii, w której nawet nie brałeś udziału. Loteria nawet nie istnieje, ale wygrałeś. Daleka krewna ma do oddania kilkanaście milionów, ale pod warunkiem, że połowę przeznaczysz na cele charytatywne. Tego typu maile przychodzą każdego tygodnia. Kiedyś wysyłali kluczyki do samochodów, wystarczyło kupić jakąś makulaturę nikomu nie przydatną i kosmetyki. Na 100%! Samochód już czeka, gwarancja i w ogóle, tylko te kosmetyki…

Metody się zmieniają, ale mentalność ludzi niestety nie. Im rzecz bardziej niewiarygodna, tym częściej można się złapać na oszustwie. Poniżej kilka przykładów oraz wskazówek jak nie popełnić błędów, które sprawią, że stracicie kilkaset lub kilka tysięcy złotych.

1. Mail z banku.

Może i bym kliknął, gdyby nie to, że w PKO nie mam konta. Choć wątpię. Po otrzymaniu takiej wiadomości, gdzie kolory, logo, nawet stopka podobna, zadzwoniłbym do banku z pytaniem: ,,CO JEST GRANE?”. Ale spójrzmy na powyższą wiadomość. Brak znaków obowiązujących w Polsce. Żadnego ,,ą, ę”. Nawet tak podstawowy błąd jak tłumaczenie tekstu na nasz rodzimy język z ,,Zaloguj sie do iPKO i przystapic do procesu…”. Ktoś to kupił? Podejrzewam, że cała masa ludzi.

2. Mail od cioci z Afryki.

Coraz rzadziej trafia na skrzynkę, ale jednak. Kilka lat temu, gdy otrzymałem po raz pierwszy taką wiadomość, wszystko dookoła niej śmierdziało. Ale była dość spersonalizowana, więc zdziwiony zacząłem szukać w internecie. Wystarczyło skopiować drobny fragment, żeby zobaczyć, że na świecie takich ,,obdarowanych” przez ciocię są setki jak nie tysiące. Spam = do kosza.

3. iPhone bez folii.

Co jakiś czas powraca coś ,bez folii. Telefony najbardziej wpływają na wyobraźnię, więc bohaterami są dość często. Za darmo, wystarczy wysłać SMSa (a później płacić 15zł dziennie), zarejestrować swojego maila (przy okazji otrzymywać dziesiątki spamu dziennie) czy wysłać przelew na 1zł. Poniżej zdjęcie, a na nim 46 890 osób, które myślały, że wygrają… Nie przejmujcie się jeśli byliście w tej grupie, niemal każdy popełnia ten błąd pierwszy raz. Ja też wiele lat temu wziąłem udział w podobnym konkursie.

iPhone 6 konkurs bez folii

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn
  • Iphony bez folii to moje ulubione konkursy! 😀

    • Ja najbardziej lubię folie bez iPhona. Taka wiesz ,,creme de la creme”. 😀

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015