Nasi dziadkowie są lepiej przygotowani do prowadzenia biznesu niż my!

Stary sklep

Nasi dziadkowie są lepiej przygotowani do prowadzenia biznesu niż my!

Jesteśmy bombardowani informacjami ze wszystkich stron. Większość naszych e-maili, ląduje w koszu. Ulotki, które dostajemy do domu lub na ulicy, w koszu. Przewijamy reklamy w TV, nawet klikalność reklam Google spadła z 75% do 16%. Rynek się zmienia i to szybciej niż myślimy. Rzeczy, które działały w 2004, bardzo często nie działają lub przynoszą mniejsze efekty, niż byśmy tego chcieli.

 

Klienci nie reagują już tak samo na newsletter czy reklamę w TV. Reagują jednak na relacje z innymi ludźmi. Wracamy do korzeni, do komunikacji 1 na 1. Jako właściciele firm musimy wrócić do „starych metod” komunikacji. Nasi dziadkowie są lepiej przygotowani do prowadzenia biznesu niż my! Jeszcze 30 czy 50 lat temu, gdy klient wchodził do sklepu, sprzedawca wiedział jakie produkty on lubi, jak na imię mają jego dzieci.

Chciałoby się powiedzieć: witamy w świecie mediów społecznościowych. Firmy, które złapały ich rolę oraz dobrze je wykorzystują zostaną na rynku i odniosą sukces. Te, które lekceważą zmiany? Znikną prędzej niż się im wydaje.

Największą tragedią, którą obserwuję to przeniesienie zasad panujących w „starej” reklamie, na rynek mediów społecznościowych. Firmy nadal próbują nam wcisnąć rzeczy, których nie potrzebujemy, nadal komunikat jest jednostronny. I mam dla Ciebie dobrą wiadomość, 95% biznesów nadal tak robi. Bądź w tych 5%, które działają inaczej. Bądź tym właścicielem biznesu, który dba o swoich klientów, komunikuje się z nimi i nie próbuj im sprzedawać za każdym razem, gdy wysyłasz jakiś komunikat.

Dzisiaj musimy wrócić do korzeni. Do miejsca, w którym dbamy o klienta i ten komunikat jest dwustronny.

Trackback from your site.

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015