O jedno pytanie za dużo…

Pytania facebook media społecznościowe

Przewijając news feed na Facebooku co jakiś czas coś przykuwa naszą uwagę. Tekst, zdjęcie, film naszego znajomego, ulubionego aktora czy marki. O tych wszystkich rzeczach w następnych częściach serii „Podstawy Social Media”. Dzisiaj jednak skupimy się na pytaniach. Do dzieła!

1. Pytania angażują.

Dlaczego pytania tak bardzo angażują? Po 1 lubimy się wypowiadać. Po 2, gdy ktoś zadaje pytanie, to z grzeczności chcemy na nie odpowiedzieć. Pytania związane z marką, produktem, obecną sytuacją, sportem. Należy jedynie pamiętać, żeby były zgodne z przyjętą strategią prowadzenia komunikacji.

2. Co za dużo to niezdrowo.

Pytanie zebrało dużo polubień, komentarzy i udostępnień? Gratulacje! Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać. Nawet najwięksi fani pytań mogą się znudzić po 50 pytaniach w miesiącu.

3. Jedno pytanie – jedna odpowiedź.

W 99,99% przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zadanie jednego pytania. Pytasz o ulubiony zespół muzyczny? Nie pytaj o styl, kraj itp. Pytasz o ulubione jedzenie? Nie pytaj o sok, przyprawę czy kraj pochodzenia. Jedno pytanie – jedna odpowiedź. Kropka.

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn
  • czasami zastanawiam się jak to jest, że nawet przy dość przyzwoitej ilości wejść na dany wpis i tak nie udaje mi się zachęcić nikogo do komentowania czy odpowiedzi na jakieś pytania. Z danych wynika, że czas trwania sesji jest ok, czyli teoretycznie ktoś się czymś zainteresował, ale niestety na nic się to nie przekłada ;(

    • Na to niestety ma wpływ wiele zmiennych. Pytanie może być interesujące, ale nie dla danej grupy odbiorców. Pytanie może być całkowicie nietrafione. Dodatkowo pora dnia, „konkurencja” innych postów, które się przewijają… Masz tak ze wszystkim postami? Podrzuć link, rzucę okiem. :)

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015