Twój biznes nie może być narcyzem!

Narcyz

Ponad 90% firm, które korzystają z mediów społecznościowych popełniają najbardziej podstawowy błąd. Mówią tylko o sobie! Ciągle chcą nam coś wcisnąć, sprzedać, zaoferować. Wyglądają jak ten chłopak ze zdjęcia, który ciągle pokazuje jak dobrze wygląda. Nie oszukujmy się, nikt nie lubi znajomych, którzy non stop mówią o sobie i swoim życiu.

narcyz media społecznościowe biznes

Dokładnie tak samo jest z firmami, których forma komunikacji zatrzymała się 15 lat temu. Wiele firm używa mediów społecznościowych i komunikuje się z fanami tylko w jedną stronę. Pokazują nowe produkty, usługi, chce nam sprzedać najnowsze rozwiązania. Tymczasem zapomnieli oni o budowaniu relacji i byciu wdzięcznym, że Pan Kowalski czy Pani Nowak kliknęła „lubię to”. W dzisiejszym biznesie musimy zmienić nasze nastawienie.

 

A teraz praktyka:

– postaraj się, by około 70% tego co komunikujesz budowało ludzi, którzy to czytają np: jeśli jesteś prawnikiem udzielaj rad i wskazówek na najbardziej popularne tematy, wprowadź serię „cze wiesz, że?” w której przedstawiasz najciekawsze fakty z Twojego biznesu.

– około 20% mogą stanowić rzeczy, które udostępniasz od innych. Jeśli reprezentacja Polski gra akurat w jakimś ważnym meczu, możesz udostępnić zdjęcie i pokazać „ludzką twarz kibicia”. Postaraj się pokazać, że po drugiej stronie siedzi człowiek, który ma emocje i wie co się dzieje w dzisiejszym świecie.

– 10% powinna stanowić sprzedaż/promocja Twojego produktu/usługi.

Bądź kreatywny, rozwijaj się i testuj. I pamiętaj, nie mów ciągle jakim narcyzem jesteś! Powodzenia!

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015