Zaplanuj post na Facebooku – to łatwe!

Reklama w mediach społecznościowych

Dziś w serii „Podstawy Social Media” coś co jak się okazuje sprawia spore problemy początkującym. Wyjeżdżasz na wakacje, weekend z rodziną, nie chcesz myśleć o publikowaniu treści. Opcji jak sobie z tym poradzić, ale najprostsza i w dodatku serwowana przez Facebooka to planowanie treści.

Jak to się robi?

1. Wpisz interesującą Cię treść, dodaj zdjęcie, film. Tutaj nic się nie zmienia. Następnie kliknij w strzałkę w dół. Rozwinie się kilka opcji. Kliknij w „Zaplanuj publikację postu”.

Screenshot 2015-02-17 23.39.44

2. Ustaw datę oraz godzinę, która Cię interesuje. Godzina jest dostosowana do miejsca, w którym zaznaczyłeś, że się znajdujesz. W naszej strefie czasowej UTC+01.

Screenshot 2015-02-17 23.39.51

 

3. Na profilu Twojej firmy, jako pierwsza pozycja pojawi się „Zaplanowany post”. Jeśli chcesz go przejrzeć to wystarczy, że klikniesz w „Zobacz post”.

Screenshot 2015-02-17 23.40.04

4. Możesz również skorzystać z innych opcji. Po kliknięciu w ”Aktywność” pojawi się zakładka ”Zaplanowane posty”. I znowu, w prawym górnym rogu jest strzałka. Kliknij.

Screenshot 2015-02-17 23.40.14

5. Rozwinie się kilka opcji. Post możesz:

– Zaplanować ponownie (inna data, godzina).
– Edytować (zmienić tekst itp. UWAGA! W poście pojawi się informacja, że post był edytowany, jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której fani zobaczą błędy, niechciane informacje, to usuń post i zaplanuj od nowa).
– Opublikuj teraz.
– Usuń.

Screenshot 2015-02-17 23.40.24

 

To tyle na dzisiaj. Nasz cykl ”Podstawy w social media” cieszy się dużą popularnością. Większość osób, które od lat siedzą w biznesie nie ma problemu z problemami, które staramy się tutaj rozwiązywać. Zdarzają się jednak sytuacje, że najprostsze pytanie może sprawiać problemy. Jesteśmy, by Wam pomóc. Jeśli macie pytania związane z funkcjonowaniem jakiegokolwiek serwisu, piszcie! :) Chętnie podzielimy się naszą wiedzą.

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn
  • W sumie takie posty na fanpage’u to prosta sprawa, a czy da się tak samo planować posty na grupach FB?

  • Maciej Natanael Gniadek

    Problem w tym że to działa tylko na głównej osi, ale już na osi wydarzeń nie… ? 😐

  • Również stosuję :)

  • lossarrow57

    koło opublikuj nie ma strzałki i nie da się zaplanować posta . Wszystkopowyższe jest zwyczajnie nieporawdą

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015