Zniżki do sklepów, nagrody i konkursy na Facebooku… ściema!

kupon reserved kod rabatowy

W ostatnim czasie, jak grzyby po deszczu, na Facebooku wyrastają profile, które oferują ogromne zniżki do najpopularniejszych sklepów. H&M, Reserved czy Cropp to tylko początek. Profile te nie są oficjalnymi kanałami komunikacji na Facebooku. Na pierwszy rzut oka ,,coś” tutaj nie gra. 70, 80, a nawet 90% zniżki, gdy na oficjalnej stronie danej firmy, nie widnieje żadna informacja. Coś podejrzanego. Mimo to tysiące osób nabiera się na takie oferty.

Poniżej kilka krótkich przykładów, a na koniec kilka porad, które sprawią, że nie dacie się nabrać na takie oferty. Część z nich jest zwykłym spamem, inna próbuje wyciągnąć od nas jakieś dane. Są też takie, które chcą nas zwyczajnie oszukać. System działa sprytnie. Wypełniamy ankietę, podajemy numer telefonu i… otrzymujemy SMSy, za które płacimy nawet kilkaset złotych miesięcznie.

A teraz kilka rad dot. tego jak nie dać się oszukać.

1. Bądź sceptyczny do rozdawania darmowych samochodów, telefonów czy 99% zniżek.

2. Sprawdź czy oficjalna strona lub profil na Facebooku informują o tej samej zniżce lub konkursie.

3. Nie wysyłaj SMS-ów, nie zapisuj się na newslettery (chyba, że masz e-mail, na którym Ci nie zależy) i NIGDY, ale to NIGDY nie podawaj w takich podejrzanych miejscach danych osobowych.

Dawid Borowiak

Mąż, tata i biznesmen. Właściciel Social Media 4 You. Dbam o wizerunek i komunikację Twojej firmy: prowadzę fanpage, doradzam, szkolę i tworzę strony oraz sklepy internetowe. Tutaj znajdziesz mnie najczęściej: Twitter, Facebook, YouTube, LinkedIn

Kontakt

Masz pytanie, sugestie, problem lub po prostu chcesz pogadać?
Napisz do nas, zadzwoń, wyślij sygnały dymne, albo po prostu wpadnij do nas na kawę. Zapraszamy!

+48 661 570 874

Agencja PR Social Media zbudowana z pasją. I Copyright © 2013-2015